Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü

Eğer bilgisayarınızda Windows 10 format atarken bu hata ile karşılaşırsanız çözümü oldukça kolay. Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü sizler için adım adım ortadan kaldırılacak bir sorundur.

bilgisayar beklenmedik sekilde yeniden baslatildi ya da hatasi - Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü

Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü

Aşağıdaki adımları takip ederek beklenmedik şekilde yeniden başlatma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz ;

  1. Hatayı aldığınızda tamam butonuna tıklamayıp 2. adımdan devam edin.
  2. Shift+f10 veya arama kısmına CMD yazarak siyah bir ekrana ulaşacaksınız.
  3. “regedit” yazıp “enter”a basıyoruz.
  4. Regedit ekranında HKEY_LOCAL_MACHİNE \ SYSTEM \ Setup \ Status \ ChildCompletion \ setup.exe‘ye çift tıklayın ya da sağ tıklayıp değiştir deyin.
  5. Burada Değer Verisi alanını 1 ise veya herhangi bir rakam ise 3 olarak güncelleyin. “Taban” kısmı Onaltılık olarak kalsın. Tamam deyip pencereyi kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Sekilde Yeniden Baslatildi Hatasi ve Cozumu - Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü

Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası

Format sırasında aldığınız bu hatayı çözmek oldukça kolay. Sebebi ise format cd’si tam olarak yazılmamış olması ya da teknik diğer detaylardır. Hata çıktığında tamam demek ya da kapatmak çözüm değildir ve sürekli devam edecektir ancak yukarıdaki adımlar bu sorunu çözecektir. Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü oldukça kolaydır.İlgili yolları izleyerek ayarları resimdeki ya da adım adım belirttiğim şekilde yapmanız sorunu çözecektir.

Aşağıdaki hatayı alıyorsanız yapmanız gerekenler..

“Bilgisayar beklenmedik şekilde yeniden başlatıldı veya beklenmeyen bir hatayla karşılaştı. Windows yüklemesi devam edemiyor. Windowsu yüklemek için bilgisayarı yeniden başlatmak üzere tamamı tıklatın ve yüklemeyi yeniden başlatın” bilgisayarınıza format attığınız sırada işlemin yarıda kalması sonucu ortaya çıkar ve disk tamamen yazılmadığından ya da diğer teknik sorunlardan dolayı gerçekleşebilir.

Windows 10 bilgisayar beklenmedik şekilde kapatıldı hata çözümü

Bilgisayarınızda bu hatayı alıyorsanız ve bu çözüm size yaramadıysa RAM veya HARD DİSK’te bir sorun vardır yüksek ihtimalle HARD DİSK’tir sorun teşkil eden.

Puanlayın post

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

2 thoughts on “Format Atarken Bilgisayar Beklenmedik Şekilde Yeniden Başlatıldı Hatası ve Çözümü

  1. teşekkürler

  2. arkadaş sen nasıl bir adamsın 3 saattir uraşıyodum sayende çözdüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.