iOS 9 Nasıl Kurulur ? Yükleme ve Güncelleme Nasıl yapılır ?

Okuma süresi: 2 dakika

iOS 9 Nasıl Kurulur ? Yükleme ve Güncelleme Nasıl yapılır ? Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Apple şirketi  iPhone ve iPad’lerin yeni işletim sistemi olan iOS 9’u yayınladı. iOS 9 Kurulum güncelleme ve yükleme işlemleri için detaylar yazının devamında.

iOS 9 Nasıl Kurulur ? Yükleme ve Güncelleme Nasıl yapılır ?

ios 9 kurulum yükleme ve güncelleme nasil yapilir - iOS 9 Nasıl Kurulur ? Yükleme ve Güncelleme Nasıl yapılır ?

iOS 9 Nasıl Yüklenir ?

iOS 9 indirmek için ilk olarak Apple beta yazılım programına kayıt yapmanız gerekiyor. Daha sonra Safari tarayıcısını açıp beta beta.apple.com/profile sayfasına girmelisiniz.  (Chrome veya başka bir browser kullanmayın)

Daha sonra açılan sayfada Download Profile tuşuna bastığınızda güncelleme atılması için Ayarlar menüsüne yönlendirileceksiniz. Install (Yükle) butonuna bastıktan sonra da güncelleme kurulumu başlamış olacaktır.

iOS 9 Özellikler

İOS 9 beraberinde iPad’e yeni özellikler getiriyor. iPad üzerinde yazı yazmak artık daha kolay. Kısa yollar sunan yeni klavye ile birlikte size fiziksel klavye ile yaptığınız her şeyi iPad de artık dokunmatik ekranda yapılacak. En sevineceğiniz haber ise şu , çoklu uygulamalar artık daha basit olarak kullanılabilecek.

Uygulama Kullanımında Rahatlıklar

iOS 9 sayesinde artık kullanıcılar iki farklı uygulamayı aynı ekranda kullanma özelliğine sahip olacaklar. Gelen bir diğer özellik de videolar için, videolar bir köşede devam ediyorken siz de ekranda başka bir uygulama ile işinizi halledebileceksiniz.

Şarj sorunu çözülecek

Bu özellik şükrettiren cinsten 🙂 iOS 9 ile gelen “Düşük Enerji Modu” na geçirdiğiniz cihazların şarj süresi tam tamına 3 saat artacak

Bilinmeyen Numaralar Olayına Son

iOS 9 ile birlikte gelen belki de en sıradışı özellik de bilinmeyen numaralar olayına son vermesi. Rehberinizde olmayan biri aradığında iphone cihazınız numaranın altında bir tahmin yürütüp numaranın ait olduğu kişiyi sizle paylaşıyor. Dolayısıyla da bilinmeyen numara sizi ararsa , kişinin kim olduğunu o anda görebileceksiniz. Bu özellik ile birlikte Apple, kullanıcıların telefon numaralarını ve bilgilerini hiçbir şekilde kimseyle paylaşmayacağının da altını çizmeyi ihmal etmedi.

iOS 9 Hangi Cihazlara Yüklenebilecek?

iOS 9; iPad 2, 3’üncü jenerasyon iPad, 4’üncü jenerasyon iPad, iPad Air, iPad Air 2, iPad Mini, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 4S, IPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, 5’inci jenerasyon iPod touch cihazlarına yüklenebilecek.

Ayrıca bu durum twitter üzerinde tt oldu. Beta sürümü yükleyenler ios 9 etiketiyle yorumlarını paylaşıyorlar.

Bu Makale İlginizi Çekebilir : WhatsApp hangi telefonlardan kaldırılacak? 2021

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir