Resimlere Otomatik Alt Etiketi Ekleme

Alt etiketinin seo açısından önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Wmaraci , r10.net gibi sitelerden illa ki sitemizi analiz ettirmiş , “Sitenizde toplam 5 resim alt etiketine sahip değil.” gibi bir ibareye de rastlamışızdır. Aslında wordpress alt yapısı ile oluşturduğunuz bir siteniz var ise birçok konuda önde oluyorsunuz. Ama nedense wordpress kendi başına bu resimlere alt etiketi eklemiyor. En azından otomatik olarak eklediğimiz blog yazılarımıza ,içeriklerimize vs.

İki yöntem var ; ilki kod eklemek , ikinicisi bir eklenti yüklemek. Tercih sizin…

Resimlere Otomatik Alt Etiketi Nasıl Eklenir ? (1.Yöntem)

Öncelikle bu dertten kurtulmamız için yapmamız gereken şeyi belirlemeliyiz. WordPress klasörlerimiz içerisinde yer alan wp-includes => Functions.php dosyamızı açıyoruz ve içerisine bir takım kodlar ekliyoruz. Peki bu kodlar ne yapıyor ? Aşağıda gördüğünüz gibi resimlerin başlıklarını otomatik olarak alıyor ve img tagına alt etiketini ekleyip bu başlığı içine gömüyor. Böylece seo açısından puan artmasına ve sorunumuzun ortadan kalkmasını sağlıyor.

Php bilginiz orta düzey ya da üstü ise bu kodlardan birkaç şey çıkarabilir mantığını kavrayabilirsiniz. Sonuç itibariyle yaptığı şey belli. WordPress otomatik alt etiketi ekleme derdini de böylece çözmüş olduk diyebiliriz.

İşte kodları paylaşan koca yürekli vatandaş.

Resimlere otomatik alt etiketi verme (Eklenti ile)

WordPress sitenizde her resime tek tek alt etiketi girmek sıkıcı olacaktır.Statik bir sayfada bu pek dert edilmese de blog sitelerinde bu derdi yaşamak çok sıkıntılıdır.Yukarıda bu sorundan kod ekleyerek kurtulabileceğinizi söylemiştim.Şimdi ise bunu bir eklenti ile nasıl hallederiz ona bakalım. WordPress sitenizde otomatik alt etiketi oluşturacak eklenti SEO Friendly Images eklentisidir.

seofriendlyimages - Resimlere Otomatik Alt Etiketi Ekleme

SEO Friendly Images eklentisini kurarak resimlere otomatik alt etiketi verme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.Ek olarak ;

Sürüm: 3.0.5
Son güncelleme: 2 sene önce
Etkin yüklemeler: 200.000+
Test edilen sürüm: 4.1.18

Eklentiyi wordpress’in kendi sitesinden indirmek için tıklayın!

AuthorYazar Hakkında

Bu adam paso yazıyor. Bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

2 thoughts on “Resimlere Otomatik Alt Etiketi Ekleme

  1. Çok güzel. Bu kodu bloggerde kullanabilirmiyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir