WordPress tüm yazıları taslağa kaydetmek (Phpmyadmin Üzerinden)

Okuma süresi: < 1 dakika

WordPress tüm yazıları taslağa kaydetmek size şöyle lazım olabilir , wordpress alt yapısı ile oluşturduğunuz bir web siteniz var ise ve tüm içeriklerinizi anlık olarak taslağa atmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri madde madde listeleyelim. Öncelikle bir sürü içeriğiniz olduğunu düşünün ve bu içerikleri wordpress toplu olarak taslağa almanıza izin vermiyor bu yüzden toplu işlemlerde çöpe taşımak ya da düzenleme seçenekleri var. Siz elbette bunu wordpress panelinden değil phpmyadmin üzerinden yapacaksınız.

tum yazilari taslaga kaydetmek - Wordpress tüm yazıları taslağa kaydetmek (Phpmyadmin Üzerinden)

WordPress tüm yazıları taslağa kaydetmek

Teker teker yapmak yerine tek bir satır sql kodu ile bu sorunu halledebileceksiniz. Bu sayede ile kısa sürede tüm içeriklerinizi taslağa alabileceğiniz gibi komutu değiştirerek silebilir (Trash) , taslağa alabilir (draft) ve yayına alabilirsiniz (publish).

wordpress ile tum yazilari taslaga almak - Wordpress tüm yazıları taslağa kaydetmek (Phpmyadmin Üzerinden)

İlk adım Phpmyadmin panelinize girmek

İlgili sitemizin veri tabanına giriş yapıp sql kısmına tıklıyoruz , sql kodları buraya yazılıyor.

Kod kutusu karşımıza gelecektir. Buraya ;

UPDATE wp_posts set post_status='draft'

yazıp “Git” e tıklıyoruz. İşlem tamamlandığında işlenen sorgu ve çıktıyı alacaksınız.

Not : wp_posts olarak belirtilen kısım tablo ön ekidir. Yani wordpress i kurarken eğer bunu değiştirmediyseniz bu sorgu çalışır ancak değiştirdiyseniz örneğin db yaptıysanız db_posts olarak gelecektir. Bunu veri tabanı tablolarınızdan kontrol ederek sorguyu güncelleyin.

Daha sonra taslağa aldığınız bu yazıları tekrardan yayına almak için ise ;

UPDATE wp_posts set post_status='publish'

kodunu kullanabilirsiniz.

Toplu olarak çöpe taşımayı panelden yapabiliyorsunuz 20 lik olarak ancak tekte atmak isterseniz de sorguyu publish değil ‘trash‘ olarak güncellerseniz olay biter. İyi çalışmalar herkese 🙂

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir