Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

Elektronik sigaralar günümüzde stres çarkından sonra en yaygın hale gelen ürünlerden birisi oldu. Kimisi sigarayı bırakmak için kimisi toplum içinde içebilmek için kimisi ise sadece dumanının çok çıkmasından ötürü elektronik sigara kullanıyor. Haliyle bunlar da teknolojik cihazlar oldukları için bir süre sonra kullanıma bağlı olarak farlı modellerde arızalar verebiliyorlar. Arızalardan en temel olanlarını Atomizer arızaları, sıvı akıtması, az duman (buhar) vermesi, ağıza likit gelmesi, sıçratma yapması olarak sıralayabiliriz.

Not: Elektronik sigara tamircisi değilim arkadaşlar bu makale bilgilendirme amaçlı eklenmiştir !!!!!!!!!!!!!

Elektronik Sigarada Sık Rastlanan Arızalar

Arıza tespitini hemen yapmanız elbette mümkün değil.Bu yüzden öncelikle kullanmasını bilmelisiniz. Elektronik sigara kullanımı hakkında en temel bilgileri aldıktan sonra aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz.

 • Cihazın Çalışmaması
 • Ağıza likit gelmesi
 • Buhar yoğunluğu azalması
 • Batarya ışığının yanıp sönmesi
 • Cihazdan sıvı sızması
 • Batarya şarj olmaması
 • Ağızlığın çok ısınması
 • Likitin sıçratma yapması
 • Boğazda yanmalar olması
 • Cam kırılması
 • Düğme basılı kalma sorunu

Elektronik sigara kullanan herkes bu sorunlar ile karşılaşabilir ve gerçekten de bu sorunlar elektronik sigara tamiri hakkında pek bilgi sahibi olmayanların bile yapabileceği bir şey. Kullanıcılar birkaç pratik bilgi ile kendi elektronik sigaralarını kolaylıkla tamir edebilirler.Tabi ki yine de bazı durumlarda uzman yardımı almanız kaçınılmaz olacak.Ancak yine de kendinizi bu konuda bilgili görmüyorsanız ya da yapabileceğinize inanmıyorsanız uğraşmayın ve elektronik sigara tamiri yapan ciddi ve güvenilir adreslerin kapısını çalın.

Kendim yapabilirim derseniz ; yeni bir atomizer alabilir ya da ince bir tel ile yanmayan ip bulmanız gerekecektir. Bu durumda spot ışıklarının asılmış oldukları iplerden yanmayan ip temin edebilirsiniz. Ek olarak kaliteli bulduğunuz ampullerin içindeki telleri de kullanabilirsiniz.

elektronik sigara - Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

Elektronik Sigara Tamiri Yapan Yerler

İnternette gezdiğinizde birçok facebook hesabı , blog sayfaları ve normal internet sitelerine rastlayacaksınız.Ancak elektronik sigara tamiri için en uygun adres aldığınız yerdir. Eğer elden aldıysanız da güzel , sağlam ve güvenilir bir mekan bulmanız gerekecek. Bu iş için araştırdım ve sizin için birkaç adres çıkardım.

1-) https://www.facebook.com/esigaratamirbakim/

2-) http://www.elektroniksigaramist.com 

3-) Bu site hem satış yapmakta hem de iletişime geçtiğinizde tamir yaptırabileceğiniz , ürünleriniz için yedek parçaya ulaşabileceğiniz bir yer.
http://www.vipelektroniksigara.com/

Yukarıdaki adresler kullanıcı onaylı siteler ve buradan adreslerine de ulaşarak elektronik sigara tamir işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İkinci sitede ise birçok yedek parçaya rastlayabilirsiniz.Tam teçhizatlı sitelerden birisidir ve sitenize sepet sistemi ile ürünler ekleyip satın alabilirsiniz.

elektronik sigara2 - Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

Elektronik Sigara Atomizer

Atomizer elektronik sigara için olmazsa olmazlardan birisidir. En önemli parçadır. Elektronik sigaradan gerekli düzeyde dumanın çıkmasını sağlayan esas parça atomizerdir. Hava sensörü ile ucundan hava çekildiğini algılar ve buna bağlı olarak görevini yerine getirir. Keyifle kullandığınız elektronik sigaranın bozulmasının asıl sebebi de budur. Bu anlamda işlevini yitiren bir atomizer yüzünden cihazınızı tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz. İşini iyi yapanlar zaten bu konuda bir sıkıntı yaşamayacaklar. Ancak yine de elektronik sigara tamiri yapan yerler oldukça hassas davranmalılar. Atomizerin tellerini düzgünce sarıp telleri gerektiği gibi temizlemek gerçekten usta işi ister ve tabi ki önemlidir.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigaralar günümüzde değerini gittikçe arttırdı.Artık her 10 kişiden birinde bu cihaza rastlamak mümkün. Sigarayı bırakmak için güzel bir alternatif olarak gösterilen elektronik sigaraların fiyatları ise oldukça makul. İlk zamanlar fiyatlar 250-300 lira arasındaydı ancak şuan yoğun talep üzerine fiyatlar daha ucuz. Günümüzde kalitesine bağlı olarak 100 liraya bile elektronik sigara almak mümkün.Tabi en yüksek fiyatlar ise 250-400 arası başlayıp daha yukarılara çıkabiliyor.

Elektronik sigara ile birlikte kullanılan ve aromasını veren şey ise Likit’tir. Likit , 10 miligramı 20 liradan satılmaktadır. Likit’in ise hemen her aroması mevcuttur. Bu fiyatlar tabi ki kaliteye göre değişkenlik gösterecektir.

Ufak Bir Not : Birçok kullanıcı yorumlarında “marlboro Likit” hakkında memnun olmadıklarını ifade ettiler. Gerçek marlboro ile alakasının olmadığını , içiminin kötü olduğunu , bu yüzden de ürünü alacağınız zaman yanında verilen likitin özelikle Marlboro aromalı olmamasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorlar.

likit - Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

Elektronik Sigara Tamir Videosu

Buraya tıklayarak daha fazla sonuca ulaşabilirsiniz.

Elektronik Sigaraların Ömürleri

Elektronik sigaralar için aslında bir ömür belirlenmez. Yani bu cihazlar kullanıma bağlı olarak kısa sürede ya da uzun sürede tamir gerektirebilir. Elektronik sigaraların az duman çıkarması ya da hiç çıkarmaması atomizer’in arıza yaptığının göstergesidir. Bu durumda gerçekten işini iyi yapan firmalar ile çalışmanız şart. Tabi elektronik sigaranızı aldığınız yerde bir garanti söz konusu ise farklı bir firmaya yaptırmadan önce garantiye verin. Son çare olarak artık seyyar olarak adlandırdığımız mekanlarda tamirini yaptırabilirsiniz.

Elektronik Sigaraların Gösterdiği Arızalar

Elektronik sigaraların gösterdiği arızaları yukarıda liste haline getirdim. Ancak yine de bilmelisiniz ki doğru kullanım ile uzun süre cihazınızı kullanabilirsiniz. Elektronik sigaraları eğer uzun süre kullanmak istiyorsanız kullanım talimatlarını iyi okuyun ve parasını az da olsa fazla verip kaliteli bir elektronik sigara alın.

elektronik sigara3 - Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

Elektronik Sigara Kırıldı, Ne Yapmalıyım?

Elektronik sigaranız eğer ortadan kırılmadıysa bir çözümü var elbette.Yedek parça hizmeti veren yukarıda belirttiğim adrese göz atabilir , satın alabilirsiniz.Ancak cihaz tam ortadan kırıldıysa bunun çözümü yok.Artık yeni bir elektronik sigara almanız gerekecektir.

Elektronik Sigaradan Buhar Gelmiyor

Elektronik sigaranızdan buhar gelmiyor ise iki farklı noktada sorun yaşıyor olabilirsiniz. İlki ısıtıcı ile ilgilidir yani sigara sıvısında bir hareketlilik söz konusu değilse ısıtıcı tamamen bozulmuş olabilir. Haliyle parçanın değişmesi gerekir. Sıvıda bir hareketlilik var ve ısıtıcı da çalışıyorsa tıkanıklık olabilir. Bu tıkanıklığın gücüne göre bir işlem uygulamanız gerekir. Buharın ulaşmasını engelleyen şey eğer sert bir cisim ise cihaza da zarar verebilir. Bu tıkanıklığı gidermek bu sebeple oldukça ciddi bir iştir. Bu sorunları halletmek kolay olmadığı için servislere vermeniz daha mantıklı olacaktır. İlk tercihinizde de garanti olsun.

Not: Elektronik sigara tamircisi değilim arkadaşlar bu makale bilgilendirme amaçlı eklenmiştir !!!!!!!!!!!!!

Puanlayın post

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

One thought on “Elektronik Sigara Tamir Eden Yerler

 1. merhaba istanbulda her türlü elektronik sigara ve cep telefonu tamiri yapmaktayım
  iletişim adresim [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.