PHP Sayıyı Yazıya Çevirme Fonksiyonu

Daha önce hiç kullanmadım ama sanırım ileride işime yarayacak bir fonksiyon olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim. Başlıktan da anlaşılacağı gibi php de sayı ile yazılan değeri yazıya çeviriyor. Miktar olarak düşünüldüğünde 2.000 TL’yi “ikibin” TL diye ayırabiliyor.Bu fonksiyonu internette buldum gayet de doğru çalışıyor yapanın eline emeğine sağlık. PHP Sayıyı Yazıya Çevirme Fonksiyonu aşağıda verilmiştir.

Kaynak : https://wmaraci.com/forum/php-hazir-kodlar/php-sayiyi-yaziya-cevirme-fonksiyonu-9751-2.html

AuthorYazar Hakkında

Bu adam ; bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

5 thoughts on “PHP Sayıyı Yazıya Çevirme Fonksiyonu

 1. Harun bey örneğin ilk kutuya arial olarak yazılacak metni alt kutuda times roman olarak göstermek ve bunu resim olarak kaydedebilmesini istiyorum ziyaretçinin. Nasıl olacak

  • İlk kutudaki değeri ikinci kutuda farklı bir style özelliği göstermek için javascript kullanmanız gerekecek. Ardından PHP de ImageCreate() , ImageColorAllocate() ,ImageString(), ImageJpeg() , ImageGif(), ImageDestroy() gibi bu tarz fonksiyonları kullanarak istediğiniz resim olarak kaydettirme işlemini yapabilirsiniz. Php dokümanlarında ilgili bilgiler mevcuttur.Yakında bununla ilgili bir makale de hazırlayabilirim.

 2. hocam selamlar
  echo $total[‘value’]; ile rakamsal tutar gösterdiğim kodu sizin kodunuza nasıl entegre edebilirim..
  teşekkürler

  get_price_totals() as $key => $total ) : ?>
  <tr class="”>

 3. hocam selamlar
  echo $total[‘value’]; ile rakamsal tutar gösterdiğim kodu sizin kodunuza nasıl entegre edebilirim..
  teşekkürler

  • Size Gmail den cevap yazdım yorum için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir