Php ile Küfür Filtreleme

Php de str_replace() fonksiyonu kullanılarak kullanıcıdan gelen verileri dilediğiniz gibi süzgeçten geçirip son temiz halini istediğiniz şekilde sunabilirsiniz.  Php ile Küfür Filtreleme işlemini bir fonksiyon yardımı ile yapabiliriz. Elbette sadece küfür filtresi için kullanılmak zorunda değil.Örnek olarak bir sayfadan çekeceğiniz linkleri döngüye sokmadan önce filtrelemek isterseniz yine bu fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Tavsiye Makale : Php ile sayfadaki tüm linkleri toplamak

Str_replace() fonksiyonu oldukça basit kullanıma sahiptir.İlk değer değişecek ifade , ikinci ifade ne ile değişeceği , üçüncü değer ise veridir.

Kullanımı ise oldukça basit.

İşte Php ile Küfür Filtreleme işlemi bu kadar birçok alanda kullanılabilir.Özellikle de bot yapımında sayfadaki tüm url’lerin alımı filtrelenmesi ardından temiz yapı ile veri getirme işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

AuthorYazar Hakkında

Bu adam ; bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir