WooCommerce Mağazaya Dön Butonu Nasıl Düzenlenir ?

WooCommerce Mağazaya Dön Butonu bildiğiniz üzere sitenizdeki varsayılan mağaza hangisi ise ( genellikle /magaza yada /shop ) oraya yönlendirir. Bu sayfa yerine başka bir sayfa ya da bağlantıya yönlendirme yapmak isterseniz makalenin devamında vereceğim kodu kullanabilirsiniz.

woocommerce nedir - WooCommerce Mağazaya Dön Butonu Nasıl Düzenlenir ?

WooCommerce Mağazaya Dön Butonu Nasıl Düzenlenir?

Tema dosyalarınızda yer alan functions.php dosyasının içerisine aşağıdaki kodu ekleyin. Temanızın functions.php dosyasına ulaşmak için ise, Görünüm -> Tema düzenleyici bölümüne bakabilirsiniz.

function store_mall_wc_empty_cart_redirect_url() {
     $url = 'https://www.wordpress.org'; // Bu bağlantıyı değiştirin
     return esc_url( $url ); 
} 
add_filter( 'woocommerce_return_to_shop_redirect', 'store_mall_wc_empty_cart_redirect_url' );

Bu kod sizlere mağaza sayfası dışında herhangi bir bağlantıya yönlendirmeyi sağlar. Özellikle katalog tarzı bir siteniz varsa kod işinize epey yarar . Diğer türlü alışveriş sepeti , ödeme ve benzeri WooCommerce uç sayfalarını ziyaret eden her kullanıcınız, sepetlerinde ürün olmadığını görecek, alışveriş başlatmak için mağazaya gitmeleri gerektiğini anlayacaklar. Siz de bunun önüne geçebilmek adına kullanıcıları farklı bir sayfaya yönlendirmeyi isteyebilirsiniz.

Puanlayın post

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.