Opencart “İndex.Php?Route=Common/Home” Kaldırma

Opencart alt yapısı ile geliştirmekte olduğunuz web sitenizde logoya ya da anasayfa linkine tıkladığınızda adres çubuğunuzda “index.php?route=common/home” yazacaktır. Bu aslında sizler için problem olmasa da müşterileriniz ya da Google için büyük bir sorun teşkil eder. Önemli seo kriterlerinden birisi url’nin sade olmasıdır. Siz de .htaccess dosyanıza birkaç satır kod ekleyerek bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz.

Herhangi bir ftp istemcisi ile hostinginize bağlanın ve public_html klasörü içindeki .htaccess dosyasının içeriğinde en alta bu kodları ekleyin.

# Seo url yapısına çevir 
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^route=common/home$
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} !^POST$
RewriteRule ^index\.php$ https://www.harunalp.com? [R=301,L]

www.harunalp.com kısmını kendi domain adresinizle değiştirin.

Opencart “Index.Php?Route=Common/Home” Yazısını Kaldırmak aynı zamanda seo dostu bir url yapısı elde etmeyi de beraberinde getiriyor.

Puanlayın post

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

One thought on “Opencart “İndex.Php?Route=Common/Home” Kaldırma

  1. Yazının güncellenmesi işe yaramış teşekkürler bilgi için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.