WordPress Yazı Arası Reklam Alanı Ekleme

Okuma süresi: 2 dakika

WordPress Yazı Arası Reklam Alanı Ekleme içeriğinde sizlere wordpress sitenizde loop alanında yani index.php archive.php gibi sayfalarda veriler listenelirken 3 er ya da 4 er listeleme alanında sizlere örneğin 12 data yayınlıyorsanız besleme alanında , aralara bir şeyler yerleştirmenizi sağlar. bunu genelde reklam alanı eklemek adına kullanırlar size de bunu göstermek istiyorum. Bahsettiğimiz olayı anlamak açısından görseli bırakayım, tam olarak amaç bu ;

Yazi Arasi Reklam Alani - Wordpress Yazı Arası Reklam Alanı Ekleme

WordPress Yazı Arası Reklam Alanı Ekleme

WordPress de Loop kısmı vardır The Loop olarak geçer tabi hazır bir tema ise. Kendi yazdığınızda burayı manuel olarak yazdığınızdan arama yapmazsınız boşuna. Bu alana istediğimiz gibi müdahale edebiliyoruz araya da ister banner ister reklam kodu vs koyabiliyoruz.

Reklam vs Eklem Alanı İçin

Aşağıda yer alan kodların sisteminizin temel kodlarına yani kritik hata yaratabilecek yerlerine müdahale ettiğini unutmayın. Görsel düzenleyiciden yapıyorsanız yedek almanız tavsiye edilir ancak CTRL+Z var bu kadar da abartmaya gerek yok 🙂 Bu The Loop olarak tanımlanan alanda değişiklik yapıyor. Listeleme yapılan genel alanlara ilişiyor işte 🙂

Aşağıdaki kod Loop alanının başlangıcını temsil ediyor:

<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?>

İşte biz reklam alanı için gereken kodu buraya ekliyoruz,

<?php if ($count == 1) : ?>		
<!-- Reklam alanına ait kodunuz buraya geliyor -->		
<?php endif; $count++; ?>

Burada $count değişkeninin olayını anlamışsınızdır. Kaç içerikte bir bu olayın gerçek olacağıdır esasen. 4 yapın mesela ve kutu sisteminde içeriklerinizin arasında reklam kodu ya da herhangi bir şey yerleştirin.

Kodun son hali ; 

<!-- Loop kısmından önceki önceki kodlar -->
<?php if ( have_posts() ) : while ( have_posts() ) : the_post(); ?> <!-- The Loop Başlangıcı -->
<?php if ($count == 1) : ?>
<!-- Reklam alanına ait kod buraya gelecek-->
<?php endif; $count++; ?>
<!-- Devam kodları -->

WordPress Loop Arasına Kod Ekleme

Bu şablon kodları genel olarak fix yerdedir ancak bazı tema yapımlarında değişir bunu araştırıp bulabilirsiniz.  Bazı tema yazarları eğlenceyi seviyor. Yine de Loop alanı diye belirtilen kısmı görürseniz ilgili kodları eklemeye başlayabilirsiniz. Her ihtimale karşı yedek de alın.

Son olarak , WordPress Numaralı Sayfalandırma Nasıl Yapılır ? (Tema Yapımı) başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar herkese.

AuthorHarun ALP Hakkında

Bu adam , bilgi sahibi olduğu konularda makalelerini daha bilgilendirici hale getirip görseller ile süslüyor ve seo uyumlu makaleler ortaya çıkarıyor. Hazır sistemler, Front End ve Back End , tasarım araçları , seo optimizasyonu , güncel webmaster konuları hakkında bilgi sahibi. Bunları boş zamanlarında burada sizlerle paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir